PCKITISA_SW

Ovladač ISA PC-KIT pro Windows 2000. Umožňuje provozovat DOS-aplikace, napsané v prostředí Borland Pascal / RETOS, používající přímý přístup k portům, na PC s operačním systémem Windows 2000, Windows XP , Windows NT atd.
 

V současnosti většina operačních systémů spouštěných na 32 bitových procesorech fy. Intel využívá chráněný režim. To platí především pro operační systémy Windows používajících platformu Windows NT, počínaje operačními systémy Windows 4.0 a konče Windows XP. Chráněný režim má oproti reálnému režimu několik specifických vlastností, zejména vykonávání programu na různých úrovních a problémy při přístupu k portům.

Systémy s touto platformou se od zbývajících systémů fy. Microsoft liší lepší stabilitou, souborovým systémem NTFS a zavedením přístupových práv k jednotlivým částem operačního systému (objekty jádra, soubory a paměť). Proto každá aplikace, která chce pracovat s porty, musí mít v jádru operačního systému službu (zpravidla ovladač), která tyto zápisy provádí. Komplikovanější situace nastává, pokud na porty chce zapisovat aplikace napsaná pro DOSové prostředí, např. aplikace napsaná ve firemním prostředí Borland Pascal 7.0 / RETOS.

Protože firma SofCon® s.r.o. používá při vývoji aplikací desku PC-Kit a vývojové prostředí Borland Pascal 7.0 / RETOS, vyvinula firma SofCon® s.r.o. ovladač, který umožňuje v operačních systémech Windows 2000 a Windows XP pracovat s porty a přerušením podobným způsobem, jako to bylo možné ve starších operačních systémech.

Pro aplikace napsané pro DOSové prostředí se aplikace nemění a veškeré operace spojené se zápisem na porty (instrukce IN, OUT) a přerušením se provádějí skrytě pomocí ovladače. Pro správnou činnost se musí pouze nastavit vlastnosti ovladače ve správci zařízení.

Ovladač prostřednictvím svých funkcí umožňuje také aplikacím napsaným pro rozhraní Win32 pracovat přímo s porty (instrukce IN, OUT). Tato funkce bude využita zejména po přechodu na nově vyvíjený firemní 32-bitový operační systém.

Podrobný manuál k ovladači najdete v sekci Produkty - Software - 37. Systémová podpora na PC.


Soubory ke stažení

PCKITISA driver pro Windows 2000 swwindows_pckitisa.zip Čeština 188 kB
pckitsw isapckitdriver.pdf Čeština 401.3 kB