PCKITLPT_SW

Ovladač LPT PC-KIT pro W2k
 

Firma SofCon® s.r.o. a uživatelé řídicích systémů postavených na bázi průmyslových řídicích jednotek KITV40 a KIT386EXR používají při vývoji aplikačního programového vybavení desku PCKITV40 a vývojové prostředí Borland Pascal 7.0 / RETOS.

Vzhledem k tomu, že deska PCKITV40 je na sběrnici ISA, která v některých nových počítačích typu PC již není, vyvinula firma SofCon modul PCKITLPT, připojitelný přes LPT port.

PCKITLPT je modul sběrnice IOBUS, který umožňuje připojení všech typů rozšiřujících desek vstupů a výstupů stavebnice KIT, a to v celém adresním prostoru, včetně obou přerušení sběrnice IOBUS.

Modul se připojuje k počítači PC prostřednictvím LPT portu, jímž je vybavena většina stolních i přenosných počítačů. LPT port počítače musí pracovat v módu EPP 1.7 nebo EPP 1.9.

Napájení 5VDC modulu i ostatních desek připojených na sběrnici IOBUS je pomocí napájecí redukce vyvedeno z konektoru klávesnice nebo myši PS/2 počítače PC.

Aplikace pro prostředí DOS jsou možné bez změny částí programu s IN/OUT instrukcemi a přerušeními provozovat pouze na počítačích vybavených operačními systémy Windows platformy Windows NT s nainstalovanými ovladači pro PCKITLPT. Na ostatních operačních systémech je třeba části programu spojené s přístupem na porty (IN/OUT instrukce) nebo s přerušeními nahradit speciálními funkcemi.

Instalace modulu je jednoduchá. Modul se připojí na LPT port počítače PC prostřednictvím 25 pinového konektoru CANON. Konektor napájecího napětí se připojí do konektoru PS/2, např. klávesnice nebo myši. Pokud je tento konektor obsazený, je možno klávesnici nebo myš připojit na opačný konec napájecí redukce, ve které jsou vyvedeny všechny potřebné signály. LPT port počítače v SETUPu se přepne do EPP módu a na počítači s operačním systémem Windows se nainstalují příslušné softwarové ovladače, které jsou součástí dodávky modulu.

Podrobnější informace jsou v příručce uživatele SCT121.


Soubory ke stažení

PCKITLPT_SW lptpckitdriver.pdf Čeština 385.8 kB
PCKITLPT driver pro Windows 2000 swwindows_pckitlpt.zip Čeština 164.4 kB